[E39] Hydrauliczna klapa bagażnika Touring. Problem.

Blacha, szyby, lampy itd.

Re: [E39] Hydrauliczna klapa bagażnika Touring. Problem.

Postprzez sylwekk » 8 cze 2014, o 22:45

Ja u siebie zamieniłem przewód od otwierania z wnętrza w ten sposób, że klawisz w środku obsługuje linie taką samą jak przycisk w klapie. Dzięki temu mam otwieranie i zamykanie w jednym guziku. Warunek - auto nie może być zakołkowane.
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Postprzez BimmerStance » 9 cze 2014, o 19:31

Sprytnie ale siłowniki i tak trzeba tam upchnąć i podłączyć, żeby się samoczynnie otwierała i zamykała :)
Jestem ciekawy, czy już ktoś przerabiał taki mod w E39....dla mnie bajka sam się tego nie podejmę, musiałbym to zobaczyć z bliska jak to wygląda.
BimmerStance

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: Żuko Rakieta V8

Postprzez genghiskhan » 11 lut 2016, o 17:40

tede80 napisał(a):
Sylwek7 napisał(a):Bardzo ładne koła.

Wymiana siłowników przyniosła efekt?

Dziękuję :) felgi Breyton Magic 19"

Zgadza się, wymiana wszystkich trzech siłowników rozwiązała problem :)

Czyli w klapie otwieranej hydraulicznie mamy jeden główny siłownik 1600N i dwa do szyb (560N)? :)
I chyba bez hydro są dwa główne i dwa do szyb :)
Czy rozwiązał ktoś problem, że z kluczyka jedynie zwalnia zamek zamiast otwierać i zamykać? Da radę to w końcu przekodować jakoś?
genghiskhan

Moje auto: E39 540i Touring

Postprzez mateuss » 15 lut 2016, o 09:04

genghiskhan napisał(a):
tede80 napisał(a):
Sylwek7 napisał(a):Bardzo ładne koła.

Wymiana siłowników przyniosła efekt?

Dziękuję :) felgi Breyton Magic 19"

Zgadza się, wymiana wszystkich trzech siłowników rozwiązała problem :)

Czyli w klapie otwieranej hydraulicznie mamy jeden główny siłownik 1600N i dwa do szyb (560N)? :)
I chyba bez hydro są dwa główne i dwa do szyb :)
Czy rozwiązał ktoś problem, że z kluczyka jedynie zwalnia zamek zamiast otwierać i zamykać? Da radę to w końcu przekodować jakoś?

Błąd.

W hydroklapie w touringu są normalnie 2x siłowniki po 1600N (sprężynowo-gazowe) oraz dwa małe od szyby.
Otwieranie hydrauliczne rozwiązane jest za pomocą dodatkowego hydraulicznego siłowniczka umieszczonego po lewej stronie nadwozia.

Wymień siłowniki, zmień olej i będzie podnosić się zawsze, nawet zimą i gdy auto stoi pochylone
mateuss

Moje auto: E39 530d Touring

Postprzez jacolj » 29 maja 2016, o 22:31

Witam, udało mi się dołożyć hydroklapę w moim turingu i wszystko działa poza jednym - klapa jedzie w górę, zatrzymuję się normalnie pompa i klapa po 3-4 sekundach zaczyna sama opadać - jak by układ nie trzymał ciśnienia, ale wycieków nie ma, olej napełniony do znacznika i oczywiście shell aero. Fakt, że siłowniki w szybie są słabe, bo z szybą nie może unieść klapy, natomiast samą klapę podnosi, ale i tak nawet bez dopiętej szyby klapa zaczyna opadać. Czy może zawór w pompie jest uszkodzony i nie trzyma ciśnienia? Czy siłownik od klapy (ten prawy 1600N) powinien sam utrzymać klapę w górze, czy ciśnienie w hydro ją trzyma?
jacolj

Moje auto: E39 523iA Touring 97

Postprzez jacolj » 30 maja 2016, o 22:13

Panowie, doszedłem już sam do pewnych konkluzji :). Przebadałem HKMa inpą i w statusie wygląda na to że wogóle nie załącza mi zaworu trzymającego klapę. Tylko ja przy pompie nie widzę żadnego dodatowego zaworu, ani dodatkowych kabli, do pompy mam tylko dwa kable idące do HKMa i to wszystko. Czy czegoś mi brakuje?
Widzę też w inpie, że moduł HKM mam od e38 - czy jest możliwe, że w e38 HKM ma wyłączoną opcję załączania zaworu, bo klapa podnosi się do pionu i sama z siebie się trzyma?
Chciałem zczytać zawartość HKMa ncsem, ale nie widzi mi tego modułu, a nie wiem jak go dopisać?

pomożecie?
jacolj

Postprzez sylwekk » 31 maja 2016, o 08:31

Zawór jest z boku pompy i do niego też dochodzą dwa kable. Nie ma opcji, żebyś tego zaworu nie miał. Aby dopisać HKM do listy wyposażenia, musisz zmodyfikować klucz kodowy w sekcji SA. Zrobisz to NCS-em. Dane do klucza znajdziesz w pliku e39zst.000, w folderze NCSEXPER\DATEN
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Postprzez jacolj » 31 maja 2016, o 21:28

Dzięki za cenne wskazówki, owszem pampa od e38 ma, ale w pompie od e39 za chiny nie ma żadnych dodatkowych kabli :(. Moja pompa wygląda tak: http://img15.staticclassifieds.com/imag ... sobowe.jpg
http://img14.staticclassifieds.com/imag ... djecia.jpg
http://i.imgur.com/Mhvkklp.jpg
http://i.imgur.com/dsnoA3Q.jpg
http://st-lento.pl/adpics/original/03_2 ... djecia.jpg
i widzę wszędzie w touringach że nic więcej nie ma :(, więc nie wiem już na jakiej zasadzie to ustrojstwo działa.
jacolj

Postprzez sylwekk » 31 maja 2016, o 22:20

OK. Faktycznie w e39 ten zawór może nie być potrzebny, bo on powoduje, że od pewnego momentu klapa jest hamowana, a wcześniej musi zostać poruszona. W przypadku e39 klapa cały czas jest hamowana przy zamykaniu, więc ten zawór nie jest ważny. Musisz dopisać sterownik HKM do auta i przekodować - wtedy błąd nie powinien występować.
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Postprzez jacolj » 31 maja 2016, o 22:52

Nie rozumiem jak hamowana przy zamykaniu? Ona właśnie nie może się utrzymać i opada (mówimy oczywiście o touringu). Ok tak czy inaczej faktycznie najpierw muszę to dokodować, tylko niestety o ile ogarniam kodowanie modułów o tyle nie mam pojęcia o dopisywaniu tychże. Czy mógłbyś tak bardziej krok po kroku, bo nie mogę żadnego tutoriala znaleźć w necie :(
jacolj

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nadwozie