Lepsze hamulce w trybie skrzyni S

To co dotyczy auta jako całości

Re: Lepsze hamulce w trybie skrzyni S

Postprzez Supermen » 28 kwi 2016, o 11:26

U konkurencji też jest + od siebie :) Dla mnie rozwiązanie logiczne. Jak po drabinie w górę wyżej, w dół niżej. I z perspektywy kierowcy tak to wygląda.
Supermen
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: BMW E38 750iL

Postprzez Słowik » 28 kwi 2016, o 11:40

Bartos napisał(a):
Słowik napisał(a):Sylwek, myślę, że najlepszą opcją byłyby jednak łopatki ;) Ponoć niektórzy zakładali do E38 ale nie bardzo wiem ile się z tym wiąże przeróbek. :roll: Wiesz coś o tym?

zrob-sam-elektryka/do-o-enie-kierownicy-z-opatkami-zmiany-biegow-e39-e38-t2249.html
Wooca$h napisał(a):
sylwekk napisał(a):Słowik, niby racja, ale dlaczego dźwignia działa odwrotnie do logiki? ;)

Dlaczego odwrotnie do logiki? Ja właśnie nie potrafię sobie wyobrazić jak można przełączać bieg na wyższy ciągnąc wajchą w dół :dunno: :D

Ja dlatego nie używam steptronica bo chcąc wbić wyższy bieg, wbijałem niższy. Dźwignia działa odwrotnie i bez sensu.
nawet w manualmu jest: 1 góra, 2 dół, więc niższy do góry wyższy na dół. No ale nigdługo przełożę kabelki i mam już kupione z e39 odpowiednie oznaczenia steptronica

Bartos, a jak redukujesz z 5 na 4 lub z 3 na 2 to w którą stronę popychasz w manualu lewarek? :>
Dla mnie również zmiana w steptronicu jest logiczna ale rozumiem, że każdemu pasuje co innego ;)
Obrazek
Obrazek
Słowik

Moje auto: E38 2.8 1996

Postprzez Bartos » 28 kwi 2016, o 11:44

:p nie rozdrabniam się od razu wale na 1 lub 3 :)
Obrazek
Bartos

Moje auto: E38 730d

Postprzez volt » 28 kwi 2016, o 13:54

Bartos redukuje tylko z 1 na R :D

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
volt

Moje auto: 530d '01

Postprzez sylwekk » 28 kwi 2016, o 14:57

Supermen napisał(a):
Wooca$h napisał(a):
sylwekk napisał(a):Słowik, niby racja, ale dlaczego dźwignia działa odwrotnie do logiki? ;)

Dlaczego odwrotnie do logiki? Ja właśnie nie potrafię sobie wyobrazić jak można przełączać bieg na wyższy ciągnąc wajchą w dół :dunno: :D

Uważam tak samo. To w E39 jest dziwnie rozwiązany steptronic :dunno:

Źle się wyraziłem. Logika w tym jest, ale brakuje ergonomii. Uzasadniam. Jeśli przyspieszasz, jesteś wgniatany w fotel. Jaki ruch ręką jest Ci łatwiej zrobić, będąc przyciskanym do fotela? Do przodu czy do tyłu? To jest ten sam mechanizm, który działa w samolotach w przypadku wznoszenia się i opadania - wolant działa z odwrotną logiką, ale w zgodzie z ergonomią.
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Postprzez Supermen » 28 kwi 2016, o 15:16

Bez przesady ;D Twoje 560Nm tak Cię wgniata w fotel, że nie dasz rady biegów zmienić? :D
Supermen
Site Admin

Moje auto: BMW E38 750iL

Postprzez PiotrWawaBmw » 28 kwi 2016, o 20:33

Supermen no wgniata w fotel :D nie ważne co ale wgniata :D a tak na poważnie zgadzam się co napisał Sylwek co do logiki i ergonomii. A co do łopatek w mojej ocenie taki zabieg techniczny to przerost formy nad treścią :faint: nie do takiego auta.
PiotrWawaBmw

Moje auto: BMW E38 silnik M57

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne