M57 3.0d olej, filtry jakie marki wybrać

To co dotyczy auta jako całości

Re: M57 3.0d olej, filtry jakie marki wybrać

Postprzez G_7 » 13 lut 2016, o 20:40

Wszystko pięknie ładnie, ale chcąc kogoś uświadamiać wypadało by wziąć pod uwagę nieco więcej praktyki, a NIE podstaw książkowych. Po pierwsze, instrukcja jak i zalecenia serwisowe odnoszą się do nowych jednostek i NIE uwzględniają upływu czasu, który bez wątpienia ma wpływ na silnik. Po drugie, coś, co było rekomendowane w dniu, w którym dany model wszedł na rynek, a przypominam że NIE było to wczoraj, w wielu przypadkach jest już
nie aktualne. Po trzecie, chcąc powoływać się na instrukcję należało by wpierw sumiennie spełniać wszystkie jej kryteria serwisowe, zatem powiedz mi ile osób serwisuje po dziś dzień leciwe modele na oryginalnych częściach, zgodnie z zaleceniami fabrycznymi w ASO? Takie przykłady można mnożyć, NIE ma bowiem żadnej instrukcji, która odpowiadała by stopniu eksploatacji, dlatego w starszych modelach, chcąc utrzymać je w jak najlepszej kondycji trzeba niestety o nie bardziej dbać, a to kosztuje.
G_7

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: ...

Postprzez sylwekk » 13 lut 2016, o 20:48

)Zakończmy dyskusję - G_7 będzie wylewał dobry olej, bo go stać, a inni będą przeciągać interwały olejowe 3-krotnie, lejąc najtańszy olej, bo ich nie stać...

Nie mniej moje osobiste doświadczenia wskazują, że wymiana na czas filtrów i olejów wg rozporządzenia producenta jest w zupełności wystarczająca. Potwierdza to choćby fakt, że moje e34 nadal odpala i jeździ. Nigdy nie stanęło w trasie, na budziku ma ponad 300tys km (nie wiadomo, ile cofnięte wcześniej). Nie ma co przesadzać. Ale kto bogatemu zabroni? ;D
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Postprzez PiotrWawaBmw » 15 lut 2016, o 12:11

@ Sylwek serce mnie boli, bo kolega posiada nie zrozumiałą teorię wymiany oleju itp… :faint:
@ G_7 W związku tym, że nie masz pełnej wiedzy edukacja trwa nadal :rtfm: - olej w silniku, który był rekomendowany przez producenta podczas produkcji auta jest obecnie zalecany także taki sam po upływie czasu (nie mówimy o producencie, bo to marketing) tylko o właściwościach smarnych, czyli np.: 0/5W30 stosujemy olej taki sam, jaki był na początku. Po drugie żadna instrukcja BMW nie pisze, że należy olej wymieniać wcześniej, jeśli auto posiada 10 lat i + :read:.
A co do ASO w przypadku samochodu starszego (10- czy nawet 15-letniego) historia serwisowania nie wpłynie znacząco na cenę sprzedaży, choć i tak będzie ona może wyższa niż cena zbliżonego modelu bez książki serwisowej prowadzonej przez ASO.
Na koniec dbanie o samochód w naszym wieku to nie znaczy, że mamy wcześniej przekraczać granice wymiany części eksploatacyjnych np.: po „huk” wymieniać akumulator po roku, jeśli producent daje gwarancje parametrów na 5 lata i wracamy do wątku wymiany oleju, bo taki jest temat tego postu, jeśli producent zaleca wymianę, co 10 tys. km i przestrzegam tych ustaleń to znaczy, że dbam/Y o auta itp… :thup:
PiotrWawaBmw

Moje auto: BMW E38 silnik M57

Postprzez G_7 » 15 lut 2016, o 14:54

Jak chcesz kogoś edukować to zacznij od siebie! Jak na razie to Ty szukasz, a nie ja pomocy na forum i to w banalnych zagadnieniach, polecam zjeść snikersa i wziąć tabletkę "nie pierdol". Ja nie czerpie wiedzy z netu, ale z praktyki, ale jak chcesz zmieniać olej według własnych przekonań, to zmieniaj, masz jakieś swoje wizje, to se miej, ale nie bierz się za pouczanie! Wypisujesz pierdoły wielki znawco, a nie zapytasz o banalną podstawę o jakie przebiegi chodzi przy zmianie. O jakim marketingu piszesz?, nawet na korku masz wypisane, że chodzi o Castrol, od którego notabene serwis odchodzi, ale tego w necie nie piszą! Co do pojazdów serwisowanych w ASO, chyba człowieku kpisz, że fura do końca serwisowana będzie "może" wyższa, nie tylko będzie, ale i to sporo, no chyba że ktoś jest głupi, lub sytuacja go zmusza, aby sprzedać w cenie szrotów z alledrogo, ale nie o to tu chodzi, jeżeli tak bacznie przestrzegasz zaleceń producenta to dlaczego kupiłeś używaną pompę ?, czemu nie wymieniłeś wszystkich wtrysków, dlaczego rozglądasz się za zamiennikiem drążków, tych przykładów można by na pewno mnożyć, a jeżeli ktoś chce się stosować sumiennie do zaleceń, to albo to robi w pełnym zakresie, a jak nie to temat robi się jałowy. Co zaś tyczy się części eksploatacyjnych, to podałeś przykład z dupy wzięty, biorąc ten nieszczęsny akumulator pod uwagę, a jakiż on ma wpływ? e38 nie ma żadnych systemów które muszą być podtrzymywane, co najwyżej nie odpalisz auta, natomiast jeżeli chodzi o olej, to traci on swoje właściwości i w przypadku wysłużonych materiałów, które niewątpliwie potrzebują jak najlepszych właściwości smarnych i dlatego ma to znaczenie, mało tego, w silnikach starszych generacji które się rozciekały z różnych powodów schodziło się z pełnego syntetyku, o czym żadne zalecenia nic nie wspominają. Są i również tacy, którzy czekają aż termostat szlak trafi, pompa będzie ciekła, płyn hamulcowy przytnie hamucle, klocki rozjebią tarcze itp.itd. Osobiście zawsze robie wiele żeczy zapobiegawczo, co wcale nie oznacza że wymieniam nowe podzespoły, ale to jest mój punkt widzenia i nikomu go nie narzucam! Z odpowiedzią się nie wysilaj, bo i tak ją oleje.
G_7

Moje auto: ...

Postprzez Bartos » 15 lut 2016, o 15:06

:judge: spokój, jak się dba, tak się ma, proste.
Ten co jeździ dużo wymienia 2x w roku ten co mało 1x w roku, a ten co ufa serwisowi to co 30tyś, a w Mercedesie 50tyś ;D
Obrazek
Bartos

Moje auto: E38 730d

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne