Ręczne dopisanie FA

Tematy związane z kodowaniem i programowaniem sterowników.
Regulamin działu
Piszemy wyłącznie o kodowaniu i programowaniu. Sprawy związane z diagnostyką komputerową umieszczamy tradycyjnie w działach, których problem dotyczy.

Ręczne dopisanie FA

Postprzez G_7 » 12 lis 2014, o 05:11

Czasami samo kodowanie nie wystarczy by poprawnie zakodować to, co chcemy, trzeba dodać FA, czyli kod/klucz przyporządkowany danej funkcji/urządzeniu. Zazwyczaj trzeba to zrobić doposażając swój dupowóz, lub w przypadku ubogiej wersji.Opiszę więc krok po kroku, jak ma to wyglądać.

1) odpalamy NCSa i ladujemy odpowiedni profil

2) F1 (VIN/ZCS/FA) // F3 (ZCS/FA f.ECU) // wybieramy model (np.E38) //na komunikację wybieramy EWS. W tym momencie w oknie glównym NCSa powinien nam się ukazać, nasz VIN i niepelny zapis FA.

3) F2 (Enter FA) // ponownie wybieramy swój model auta // otworzy się okno z pelnym naszym VINem i opcją kalkulacji checksumy, którą nie zaznaczamy, klikamy jedynie OK.

4) pojawi się okno z listą wszystkich dotychczasowych kodów/kluczy FA, można je sobie spisać i zachować, jak się kiedyś posypią będzie jak znalazl, jednocześnie sprawdzając czy FA które chcemy dopisać już nie widnieje (można to sprawdzić szybciej w innym miejscu, ale to już pozostawię dla siebie).Dopisanie robimy w górnym lewym oknie zatwierdzając ADD (np. +IPOD//ADD). Ponownie przeglądamy calą listę FA i sprawdzamy czy jest widoczny na liście, jeżeli tak zamykamy okno//OK.

5) F6 (Back) // F4 (Process ECU) // EWS // F2 (Change job) i zmieniamy na FA WRITE // F3 (Execute job) // czekamy na zakończenie procesu i zamykamy NCSa. W tym momencie FA mamy dopisane.

6) Ponownie odpalamy NCSa, ladujemy odpowiedni profil i przystępujemy do kodowania interesującej nas funkcji w odpowiednim module.

Opis dotyczy dopisania FA, korekta FA wygląda nieco inaczej, może ją kiedyś opiszę. Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z powyższej instrukcji dziala na wlasną rękę, nie biorę odpowiedzialności za to, jak ktoś coś posypie. Kopiować sobie możecie, nie mam nic przeciwko.
G_7

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: ...

Re: Ręczne dopisanie FA

Postprzez cursor » 13 lis 2014, o 23:12

Wszystko ok, ale w E38, E39 czy E53 bazujesz na kluczu ZCS.
Edytuje się go nieco inaczej niż klucze FA stosowane w późniejszych E46 czy np. E60
cursor

Moje auto: opel :D

Postprzez G_7 » 14 lis 2014, o 00:17

cursor napisał(a):Wszystko ok, ale w E38, E39 czy E53 bazujesz na kluczu ZCS.
Edytuje się go nieco inaczej niż klucze FA stosowane w późniejszych E46 czy np. E60

Jest dokładnie tak jak napisałeś, rozpoczynając ten temat miałem na celu rozpoczęcie, a przede wszystkim rozwinięcie tego zagadnienia. Zaczynając od wyższych modeli chciałem nakłonić do dyskusji, ale jak widzę nikt nie podejmuje tematu, a szkoda.
G_7

Postprzez sylwekk » 14 lis 2014, o 08:22

G7, o czym tu dyskutować? e38 i e39 nie koduje się poprzez FA...
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Postprzez G_7 » 14 lis 2014, o 15:00

Coś mi się wydaje że nie tylko nie ma o czym dyskutować, ale i nie ma również sensu cokolwiek pisać w poddziale "Kodowanie i programowanie" :roll:
G_7

Postprzez sylwekk » 14 lis 2014, o 15:32

G7... Do tematów poza ramami forum jest off-topic. Nie zmieniliśmy ram tematycznych forum, zatem Twoja interpretacja jest zwyczajnym nadużyciem. Chcemy mieć względny ład w działach. Modyfikacje listy wyposażenia opartej o FA NIE DOTYCZĄ e38 czy e39. Może kiedyś zmienimy formułę forum na bardziej "aktualną" albo powołamy inne forum do rozpatrywania takich aspektów. Co mam Ci więcej napisać? Pisanie na forum to prawo, a nie obowiązek. A odzew w tym temacie masz dokładnie taki, jak zgodność tematu z głównym nurtem.
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Powrót do Kodowanie i programowanie