[e38&e39] Pamięć położenia fotela pasażera - Jednak się da! - DIY

Re: Pamięć położenia fotela pasażera - Jednak się da! - DIY

Postprzez tigwelder » 6 kwi 2017, o 18:11

Dzięki sylwekk, w takim razie biorę się za robotę :D

Ale tak na wszelki wypadek.
Może ma ktoś fotel kierowcy z angola konturesitze (stan obicia obojętny) na zamianę ze komforty (2 sztuki za jedną)
tigwelder

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: E38 728iA 99

Re: Pamięć położenia fotela pasażera - Jednak się da! - DIY

Postprzez tigwelder » 17 maja 2017, o 19:07

A więc tak.
W trakcie przebudowy mojego fotela na pamięć trafiły mi się "masaże" w dobrej cenie.
W zestawie dostałem kompletne wiązki a więc miałem wiązkę z pamięcią od polifta. Musiałem jedynie dołożyć wtyczkę do silniczka podudzia i wtyczkę do starowania tym silniczkiem.
Masaże dołożone, pamięć przerzucona z komfortów. Wiązka w drzwiach ogarnięta.
Musiałem jedynie do kodować opcję pamięci pasażera bo cały czas działało tylko jedno ustawienie fotela. Po kodowaniu wszystko ożyło i śmiga jak należy.
Aby było podświetlenie przycisków musimy się podpiąć pod szaro-czerwony kabel od podświetlenia, tak jest w oryginale.
Na 1 stronie u autora poradnika jest błąd. Podał podłączenie od modułu przełącznika szyb i lusterek w drzwiach kierowcy (bez znaczenia czy to wersja eu czy angol) a my mamy się podpiąć do modułu drzwi pasażera (w zależności czy eu czy angol zmienia się strona ale wiązki są identyczne, zmieniają tylko położenie w drzwiach).
Generalnie fajna sprawa. Dużo ludzi robi :wtf: gdy otwiera się drzwi pasażera a tu pamięć a kiera po właściwej stronie :D
Co do "masażu" to jest kur... jakaś kpina. 2 torebeczki i pompka, która przelewa mieszaninę glikolu z wodą z jednej torebki do drugiej.
Nigdy nie nazwałbym tego masażem, to tak jak podaje producent siedzenia z funkcją aktywną, koło masażu nigdy nawet nie stało - koniec.
tigwelder

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: E38 728iA 99

Poprzednia strona

Powrót do Zrób to sam