[e38] Zmiana sensora deszczu RS na RLS - automatyczne światła

Re: Zmiana sensora deszczu RS na RLS - automatyczne światła

Postprzez sylwekk » 25 lip 2017, o 15:50

Chyba nie rozumiesz.... Stare zegary nie reagują prawidłowo na zmiany kluczy, bo nie są na to przygotowane.
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Postprzez V-MAX » 25 lip 2017, o 16:02

czyli musiał by mieć zegary z midem bez plecaka :wall: chyba odpuszczę temat całkowicie bo już miałem zegary bez plecaka i nie mogłem zakodować przebiegu swojego dla tego je sprzedałem i teraz kupiłem z plecakiem :wall: i teraz nie wiem czy dobrze myślę zakoduje auto kluczami z licznika , i potem zmienić klucze tak żeby się pokazał rls bez kodowania całego auta :wtf: już nie wiem czy dobrze myślę czy źle
V-MAX

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: E39

Postprzez sylwekk » 25 lip 2017, o 21:11

Przebieg w zegarach to najtrudniejsza operacja, bo wymaga podejścia innym tropem, niż standardowy fejs. PA-Soft coś tam umie zmienić, ale tylko w starych modelach. Trzeba sobie było zachować te zegary bez plecków. One pewnie ogarnęłyby to, o co Ci chodzi....
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Postprzez V-MAX » 25 lip 2017, o 22:29

zobaczę w sobotę zmienię licznik i będę starał się zrobić tak jak było to opisane w instrukcji może a nóż się uda na tym liczniku już mi ręce opadają nie wspomnę ile nocy nie przespanych przez to mam :blee:.

Edit :
Jestem po założeniu licznika udało mi się załatwić klucze Zcs z auta które miało oryginalnie czujnik rls po zmianie tylko i wyłącznie klucza VN nie pojawia się rls natomiast po zmianie klucza SA i VN pojawia się rls ( auto nigdy wcześnie nie miało czujnika deszczu )
czujnik da się zakodować bez żądnego problemu lecz nie działa dalej ... jeśli dam wajchę na pierwszy "bieg" wycieraczki przelecą 3 razy w jakimś tam odstępie czasu lecz potem stoją w miejscu i nie reagują na czujnik deszczu , stoją cały czas w miejscu pomyślałem sobie że może jest to spowodowane złym przyklejeniem czujnika odkleiłem czujnik od szyby i zrobiła kilka kropelek wody już na samym czujniku oczywiście tak aby nie dostała się woda do elektroniki i zonk nadal nie działa ... czyż by uszkodzony czujnik ? :faint: dodam że w inpie jest jeden błąd po kodowaniu odnośnie inicjalizacji oczywiście błąd kasuje i robię inicjalizacje lecz dalej to samo :thdn:

Edit : Ogarnięte wymieniłem GM,Optykę przykleiłem sensor na dedykowany żel i w końcu wszystko ruszyło :thup:
V-MAX

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: E39

Poprzednia strona

Powrót do Zrób to sam