Polskie Komunikaty licznika

Tematy związane z kodowaniem i programowaniem sterowników.
Regulamin działu
Piszemy wyłącznie o kodowaniu i programowaniu. Sprawy związane z diagnostyką komputerową umieszczamy tradycyjnie w działach, których problem dotyczy.

Polskie Komunikaty licznika

Postprzez V-MAX » 2 wrz 2017, o 12:34

Witam, w internecie nic za bardzo nie można znaleźć na temat zakodowania polskich komunikatów do licznika , jak jest jeden temat to z 2013 i zdjęcia niestety nie działają :thdn: ale udało mi się dorwać numer to Pana który to robi i nawet udało mi się dodzwonić powiedział że bez problemu da się to ogarnąć :wtf: tylko potrzebuje trochę czasu no i koniecznie trzeba być fizycznie no ale jechać w drugi koniec polski po komunikaty to trochę słabo :faint: no ale czego się nie robi dla doposażenia naszych autek. Może ktoś coś wie na ten temat ma to zrobione u siebie i da parę wskazówek :> ?
V-MAX

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: E39

Re: Polskie Komunikaty licznika

Postprzez grabol » 3 wrz 2017, o 20:41

Nie wystarczą do tego same zegary ?
grabol

Moje auto: e10 2002ti e39 e53

Postprzez V-MAX » 3 wrz 2017, o 22:47

Jutro zadzwonię i się spytam czy same zegary wystarczą bo kilku znajomych już jest chętnych a mieszkają jeszcze dalej :/ póki co czekam za fotkami od jednego kolesia który podobno ma to wgrane
V-MAX

Postprzez sylwekk » 4 wrz 2017, o 08:18

Nie da się tego ogarnąć samym programowaniem zegarów - komunikaty spływają do zegarów z różnych sterowników po magistrali. Mozna się bawić w przechwytywanie ich i nadpisywanie polskimi - trzeba do tego zmontować układ, który będzie potrafił je odczytać a następnie porównać i wystawić tłumaczenie na magistralę.
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Postprzez V-MAX » 11 wrz 2017, o 17:18

Obrazek fotka zapożyczona z innego forum nie wiem jak ale jakoś widocznie się da to ogarnąć
V-MAX

Postprzez Supermen » 12 wrz 2017, o 23:14

A nie jest tak, że liczniki przechwytując sygnał wyświetlają odpowiedni komunikat? Czasami LCM nie jest za razem check control modułem? Skoro samo auto jest w stanie w 3 językach wyświetlić komunikaty to i powinno się dać je przerobić.
Supermen
Site Admin

Moje auto: BMW E38 750iL

Postprzez sylwekk » 13 wrz 2017, o 11:09

Fotka dowodzi, że da się wyświetlić dowolny napis na wyświetlaczu. Sam to kiedyś zrobiłem, wypisując nazwę pewnego forum na nim. Ale istotna jest metoda. Nie ma w całym samochodzie jednego miejsca, gdzie są wszystkie komunikaty, do tego we wszystkich językach. Komunikaty posiadają określoną strukturę i jako takie są do odczytania po wpięciu się w magistralę. Aby wyświetlić je po polsku, należy przechwycić komunikat, zmodyfikować treść, obliczyć sumę kontrolną i ponownie wysłać na magistralę. To jest zewnętrzne pudełko.
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Powrót do Kodowanie i programowanie