Odpowietrzanie hamulcy E38 DSC

Od kierownicy i półosi do kół

Odpowietrzanie hamulcy E38 DSC

Postprzez winmediacenter » 24 lis 2017, o 09:45

Witam.

Przymierzam się do tematu wymiany płynu hamulcowego. Chciałbym to wykonać zgodnie z zasadami aby odpowietrzyć dokładnie cały układ DSC.

Z tego co wiem istnieje w INPA oraz w DIS opcja aktywowania procedury odpowietrzania. Czy ktoś z kolegów wykonywał taką operację i może podzielić się spostrzeżeniami i uwagami na co ewentualnie zwrócić uwagę i jakich błędów nie popełniać?

Zasady podstawowe typu "zaczynamy od najdalej położonego" znam. Ciekawy natomiast jestem jak wygląda proces od podszewki oraz kolejność czynności (aktywacja elektrozaworów DSC, aktywacja pompy doładowującej)

Zastanawiam się nad opcją Kompresora jako "popychacza" płynu.

http://www.meeknet.co.uk/e38/E38_Brake_Bleeding.pdf - z tym dokumentem się zapoznałem ale liczę na jakieś uwagi od osoby doświadczonej w temacie.

Pozdrawiam :)
winmediacenter

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: E38 740i M62TUB44

Re: Odpowietrzanie hamulcy E38 DSC

Postprzez Bartos » 24 lis 2017, o 13:00

Już chyba dawno Sylwekk pisał o procedurze odpowietrzania. Także, na pewno pomoże :)
Obrazek
Bartos

Moje auto: E38 730d

Postprzez rorafalki » 24 lis 2017, o 17:07

skoro temat i tu jest wkleję swoją wypowiedź ;)

Dwa razy odpowietrzałem swoją E38 730d z DSC u znajomego mechanika. Nie udało nam się zrobić tego inaczej niż z urządzeniem dobijającym płyn pod ciśnieniem 15psi i programem (KTS), który wymuszał działanie pompy/zaworów i instruował który odpowietrznik kiedy popuścić (oczywiście od prawego tyłu, ale w określonym czasie etc.)
Jeśli się obawiasz i nie masz dostępu do urządzenia to możesz zablokować pedał hamulca, spuścić cały płyn i nie zapowietrzysz układu - na 90% nie będzie potrzeby użycia urządzenia
zapraszam do zapoznania się z ofertą i profilem Millers Oils na Facebook
potrzebujesz porady w sprawie doboru oleju? zapraszam na PW
rorafalki

Moje auto: E38

Postprzez sylwekk » 25 lis 2017, o 19:24

Najbezpieczniej po prostu odessać strzykawką zawartość ze zbiorniczka, a potem po prostu przepompować nowy płyn do każdego zacisku. Zapowietrzanie układu realnie nie ma sensu. Jeśli chcesz rozszczelniać układ, to od razu zrób regenerację zacisków. Inaczej i tak w zaciskach pozostanie sporo brudu, którego nawet zapowietrzając układ, nie wypłuczesz.
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Postprzez brobmw » 26 lis 2017, o 10:08

sylwekk napisał(a):Najbezpieczniej po prostu odessać strzykawką zawartość ze zbiorniczka, a potem po prostu przepompować nowy płyn do każdego zacisku.

Też tak robię.
brobmw

Moje auto: e39 540iA 2003r.

Powrót do Zawieszenie / podwozie