[e38] Składane lusterka z pilota-problem

Prąd :)
klumpus
Moje auto: e38 740i 98r.

[e38] Składane lusterka z pilota-problem

Post autor: klumpus » 5 lut 2018, o 12:03

6
Zrobiłem sobie układ na 2 przekaźnikach do automatycznego składania i rozkładania lusterek przy zamykaniu i otwieraniu z pilota
http:///cenzura//showthread.php/44626-E38- ... g-Mirrors)
i wszystko działa super na "sucho". Mam natomiast problem z podłączeniem tego ustrojstwa w aucie, bo nie mogę namierzyć z kostkach modułu sterowania szybami w drzwiach kierowcy przewodu zielono/żółtego (IGNITION (12V po zapłonie)). Może ten przewód ma w różnych rocznikach lub opcjach wyposażenia różne kolory.
Jak go znaleźć?? W której kostce podłączonej do modułu sterowania w drzwiach kierowcy go szukać?
Może to black/Green lub black/grey zasilające silnik szyby kierowcy?

p.s. przy okazji pytanie. Czy lusterko kierowcy powinno składać się do pozycji równoległej do szyby bocznej (jak u pasażera), bo u mnie jakby nie dojeżdża do końca tylko zostaje pod kątem (20-30stopni)? Niby nie wiele ale lepiej mieć pewność.

Awatar użytkownika
sylwekk
Site Admin
Moje auto: 740D '00
Kontakt:

Re: [e38] Składane lusterka z pilota-problem

Post autor: sylwekk » 5 lut 2018, o 16:28

Lusterka składają się pod różnymi kątami. A co do kabla po zapłonie, warto porównać to z WDS-em.
ex TaDeuSz ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
hektorek106
Moje auto: bmw e38 740ia 94r

Post autor: hektorek106 » 5 lut 2018, o 20:32

Kiedyś miałem to zrobione ale już rozłączyłem wole raz na jakiś czas wcisnąć guzik,pamiętam że wlutowałem w płytkę 2 kabelki gdzie był guzik od składania i użyłem tylko jednego przekaźnika który na otwórz i zamknij (chyba sterowanie plusami ) robił przejście i to wszystko działało bezproblemowo

klumpus
Moje auto: e38 740i 98r.

Post autor: klumpus » 6 lut 2018, o 10:54

Ja troche zmodyfikowalem ten uklad przepuszczajac dodatkowo jeden z kabli wlutowanych w plytke przez przelacznik regulacji lusterka prawe/lewe. Daje mi to mozliwosc odlaczenia ukladu bez wyciagania modulu sterowania z drzwi. uklad dziala tylko gdy prawe lusterko nie zjezdza przy cofaniu.
WDS-a przejrzalem ale nie moge namierzyc plusa po zaplonie w drzwiach.

ODPOWIEDZ