Wymiana pompy wody M52

Neuf
Moje auto: E38 M52B28

Wymiana pompy wody M52

Post autor: Neuf » 18 cze 2012, o 00:06

Piątek , weekend :) ładna pogoda i zaskakująca kałuża pod autem po chwili postoju pod garażem ... Otwarcie maski nie poprawiło humoru ,silnik wyłaczyłem i łapiąc za wiskozę stwierdziłem około 1cm luzu pionowo ... Czyli pompa się obraziła na mnie po 8 latach i cholera wie ogólnie po ilu ... :( Wjazd do garażu , szpadelek i grapki w łapki i wio do przodu :)
Najpierw zajełem się zestawem odstresowującym :)
Obrazek

Następnie rwiemy jak popadnie - demontaż kierownicy powietrza z chłodnicy oraz przewodu wodnego na linii chłodnica - termostat.
Obrazek

Aby było więcej miejsca wyrywamy wiatrak na wiskozie ,a wtedy piękne dojście do obudowy termostatu - ją także żegnamy :)
Obrazek

Wiskoza jest następna w kolejce oraz pasek klinowy. Pasek spada i odkręcamy koło pasowe na pompie wody aby mieć lepsza możliwość manewrowania.
Obrazek
Dla uściślenia napiszę ,że wiskoza odkręca się w przeciwną stronę niż wszystkie normalne śrubawki :)
No i teraz wyrywamy sprawcę zamieszania - 4 śrubki na solidnie wykonany klucz oczkowy kalibru 10 i do boju.
Obrazek
Nowa pompa wody KS (oczywiście po kombinacjach kosztowała 90.22zł ) wymiana zajęła około 3 godzin - z chwilami na relax przy użyciu zestawu antystresowego. Zestaw antystresowy - 8szt.Warka - 13.98zł - Carrefour :)
Składanie - ilustrację proszę oglądać od dołu przewijając w górę :)

Awatar użytkownika
sylwekk
Site Admin
Moje auto: 740D '00
Kontakt:

Re: Wymiana pompy wody M52

Post autor: sylwekk » 18 cze 2012, o 10:05

Bardzo ładnie. Gdyby nie ten zestaw antystresowy, to pewnie w 40 minut byś temat zamknął.... :bro:
ex TaDeuSz ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
michal_5000
Site Admin
Moje auto: E61 550i

Post autor: michal_5000 » 18 cze 2012, o 18:03

Neufik, swietna instrukcja :cool:
Cieszy, ze poza luznymi pogaduchami, coraz wiecej userow zabiera sie za konkretny wsad merytoryczny, ktory posluzy potomnym :thup:

Awatar użytkownika
Sylwek7
Site Admin
Moje auto: 2X Citron + FJR1300

Post autor: Sylwek7 » 18 cze 2012, o 20:23

Jedyna moja rada - nie ma co odkręcać wiatraka od wiskozy a od razu zrzucić zestaw do obudowy i wyjąć do góry komplet. Obudowę i wiatrak z wiskozą :)

Good job!
Pijcie wodę a nie piwo - będzie więcej na paliwo ;D

Wysłane z mojej FJR w trakcie jazdy ;)

ODPOWIEDZ