Wymiana zawiasu klapy bagażnikia e39 touring Fotorelacja!

Awatar użytkownika
Zgibniew
Moje auto: BMW e39 530d 2002r

Wymiana zawiasu klapy bagażnikia e39 touring Fotorelacja!

Post autor: Zgibniew » 1 sie 2015, o 14:53

Witam po dłuższej przerwie, dziś opiszę jak wymienić zawias co w temacie.
Na dzień dobry ściągamy wszystkie plastiki i kawałek uszczelki bagażnika zaznaczone na fotkach.
Obrazek
Obrazek
Gdy już to zrobimy mamy dostęp do nakrętek szyby i klapy które nas interesują oraz śrub samego zawiasu. Zanim zabierzemy się za ich odkręcenie musimy rozpiąć siłowniki klapy i szyby. W tym celu kombinerkami ściągamy zawleczki i siłownik szyby ściągamy z trzpienia, a z siłownika klapy wyciągamy sworzeń.
Obrazek
Obrazek
Na fotce nr. 3 widać dziwne nakrętki, ale sześciokątna nasadka 19 odkręca je idealnie. Najpierw odkręcamy nakrętki szyby potem klapy, następnie zabieramy się za śruby zawiasu. Uważać trzeba na lakier na dachu bo odkręcona szyba będzie na nim spoczywać i tu polecam jakąś grubą flanelę. Gdy już wszystko odkręcimy przyda nam się pomoc najlepiej dwóch osób. Zawias jest dość ciasno osadzony i ciężko wychodzi w dodatku trzeba uważać na kable i tu przydaje się ściągnięta uszczelka. Ja całą operację wykonałem sam, więc da się, ale od trzymania klapy na głowie można wyłysieć. Gd już z trudem wyciągniemy zawias naszym oczom ukaże się taki widok.
Obrazek
Teraz wystarczy wstawić nowy zawias i poskręcać w odwrotnej kolejności uważając na kable, palce i wszystko co możemy uszkodzić.
Kolejna z d...y wzięta fotorelacja, ale powodzenia.
I know now why you cry, but it's something I can never do...

ODPOWIEDZ