Hydroklapa w E39 sedan. Opracujmy to razem!

Awatar użytkownika
tomtom1994
Moje auto: E39

Re: Hydroklapa w E39 sedan. Opracujmy to razem!

Post autor: tomtom1994 » 8 sie 2017, o 17:26

Klapa działa. Póki co w wersji półautomatycznej. Trzeba ją docisnąć po opuszczeniu. Dociąg dalej nie chce współpracować.

Czy jakaś dobra dusza która ma u siebie hydroklapę może zobaczyć jak podłączony jest przycisk zamykania? Chodzi o to czy są 3 czy 4 kable. Bo WDS mówi trzy, przycisk ma piny 4... A przycisk u mnie nie świeci pomimo podpięcia jak w WDS. Mam jakieś przeczucie że to on winny jest niedziałającego dociągu...

lockbud to co z tą whisky? :>

Film z yt (nie umiem wstawić playera do postu)
https://www.youtube.com/watch?v=Uxs7l0RtgI4

Awatar użytkownika
lockbud
Moje auto: e38 730i m60 94r

Post autor: lockbud » 9 sie 2017, o 11:08

:oops: :oops: poczekajmy aż skończysz i niech trochę popracuje :) :) :) ale szacunek za zaangarzowanie, zrób trochę zdjęć jak przerobiłeś zawias ciekawi mnie wykonanie?

Awatar użytkownika
tomtom1994

Post autor: tomtom1994 » 9 sie 2017, o 16:39

Zawias spawany prawie że na kolanie. Miałem kupiony drugi i on został przerobiony, oryginalny mam jakbym kiedyś zmieniał z powrotem na zwykły. Przymierzony siłownik na zawias - pełne rozłożenie zawiasu i siłownika, zaznaczyć i spaw. Mocowanie ucięte z zawiasu z hydrauliką z E38. Później parę razy składałem hydraulicznie sam zawias i nie było problemów. Zmieścił się prawie że na styk ale nic nie wadzi.

Z zamykaniem nie wiem kiedy sobie poradzę. Może winne jest kodowanie? Nie pamiętam czy to robiłem w zeszłym roku, ale chyba nie - i to jest następna kwestia do sprawdzenia. Póki co posypały mi się NCSy przez aktualizacje windowsa...
Szukam jakiegoś taniego lapka i zrobię sobie diagnostyczny.

Więcej zdjęć i opisu wraz z kolejnym update'm mojej galerii.

Wyeliminowałem kwestię przycisku. To nie on. Przycisk był sprawny. Spaliła się tylko żaróweczka i dla tego nie działało podświetlenie. Przycisk jest taki sam jak ten od awaryjnych więc szybka przekładka "dekielka" i już świeci.

Awatar użytkownika
tomtom1994

Post autor: tomtom1994 » 31 sie 2017, o 14:49

Były opinie negatywne:
lockbud pisze:MOIM zdaniem i jak piszesz większości, system NIE RUSZY, najtrydniej będzie z zawiasami i siłownikiem, mocowanie pompy czy kabelki w tym przypadku to pikuś. Chociaż biorąc pod uwagę twój pierwszy post i pytania ile kabelków idzie do wnętrza na twoim miejscu nie psuł bym sobie auta :) nie obraź się to moje zdanie, ALE jak ruszy i będzie działać miesiąc bez awarii stawiam ci 100 letnią WHISKY :)
Ale były też i pozytywne (tych zdecydowanie więcej):
tigwelder pisze:CO się nie da jak się da.
Skoro jakiś Austriak to ogarnął to Polak nie da rady?
https://www.youtube.com/watch?v=NQ46pmEjpqI
lockbud pisze::) trzymam kciuki :)
PiotrWawaBmw pisze:@ Tom wiedziałem "gówniarzu" że jesteś zdolny ;D :thup: napił bym się 100 letniej Whyski :D
sylwekk pisze:A ja myślę, że to zadziała, jeśli uda się ogarnąć kwestie mechaniczne. Elektrycznie e39 nie różni się od e38 w tym obszarze. Szczególnie, że w kluczu kodowym jest miejsce na hydroklapę dla sedana... W e38 w pierwszych rocznikach też jakoś to działa, choć nie daje się systemu dokodować do auta....

Wielkie podziękowania dla sylwekk za cierpliwość i cenne wskazówki. :bow:

Dociąg ruszył dopiero po zakodowaniu. Konieczne było też podłączenie przekaźnika i regulacja pompy by klapa się zatrzaskiwała.
FILM

Awatar użytkownika
sylwekk
Site Admin
Moje auto: 740D '00
Kontakt:

Post autor: sylwekk » 31 sie 2017, o 16:08

Najważniejszy jest sukces :) Gratuluję ! :thup:
ex TaDeuSz ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ