Kodowanie kluczyka do stacyjki

G_7
Moje auto: ...

Kodowanie kluczyka do stacyjki

Post autor: G_7 » 13 gru 2011, o 02:14

Czasem bywa, ze jestesmy zmuszeni zamykac fure jak malucha, bo centralny z klucza nie dziala. Powodow jest kilka, wyczerpala sie bateria (dotyczy starszego kluczyka), lub wykonczyl sie akumulatorek. Jednak bardzo czesto wystarczy zakodowac kluczyk ponownie, zeby wszystko wrocilo do normalnego porzadku.

Sposob nr 1

a) Wsiadamy do auta i zamykamy wszystkie drzwi
b) Wkladamy kluczyk do stacyjki i przekrecamy go w pierwsza pozycje
c) Wyciagamy kluczyk ze stacyjki i kierujemy go w strone lusterka wstecznego
d) Wciskamy i tzymamy caly czas przycisk otwierajacy na pilocie, nastepnie wciskamy trzykrotnie przycisk na pilocie zamykajacy
(przycisk otwierajacy trzymamy caly czas!) nastepnie puszczamy przycisk otwierajacy. Jezeli drzwi zamkna sie i otworza same
Oznacza to, ze kodowanie przebieglo pomyslnie.

Sposob nr 2

Sposob nr 2 od nr1 rozni sie tylko malym detalem, ale czasem istotnym, a mianowicie w momencie wkladania kluczyka do stacyjki i przekrecenie go w pozycje pierwsza trzeba juz trzymac wcisniety przycisk otwierania na pilocie i trzymac go do konca kodowania!

Pamietajmy o tym, ze posiadajac dwa komplety kluczy kodujac jeden dezaktywujemy drugi! Tak wiec kodujac jeden musimy odrazu zakodowac drugi. W tym celu po zakodowaniu pierwszego kodujemy drugi, ale juz bez wkladania go do stacyjki! poniewaz uruchamiajac ponownie zaplon i kodujac drugi kluczyk rozkodujemy pierwszy.
Na calosc kodowania kluczyka, badz kluczy mamy mniej wiecej pol minuty!!

A tu przyklady dla wzrokowcow :)

stary typ kluczyka
http://www.youtube.com/watch?v=O-TI1jc_ ... r_embedded#

nowy typ kluczyka
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=a8-AKW6tB_E

sebastoss
Moje auto: e39 3.0D

Re: Kodowanie kluczyka do stacyjki

Post autor: sebastoss » 6 mar 2016, o 14:57

W moim przypadku działa tylko przekręcenie kluczyka do 2giej pozycji. Czyli wszystkie kontrolki mają się zapalić na 3sek, potem wyciągam klucz i zbliżamy do lusterka. Naciskam i trzymam otwieranie - następnie trzy razy naciskam zamykanie. Potwierdzenie to zamknięcie się drzwi i otwarcie.
W moim przypadku przerobiłem wszystkie możliwości i nic nie działało. To wyszło przypadkiem :D
Pozdrawiam.
S.

Ramzes
Moje auto: BMW E38 740i 95r man

Re: Kodowanie kluczyka do stacyjki

Post autor: Ramzes » 18 wrz 2016, o 19:28

W moim przypadku działa opis nr2,wszystko działa opis pierwsza klasa,bo już myślałem że jakieś kosmiczne koszty będą zakodowania tego modułu,pozdrawiam Ramzes.

ODPOWIEDZ