Umarł sterownik DSC?

Od baku do wydechów i dyferencjału
pablo_k3
Moje auto: BMW e38 740i 2000r

Umarł sterownik DSC?

Post autor: pablo_k3 » 29 maja 2013, o 19:16

Jade sobie dzisiaj w korku a tu nagle zaświeca mi sie ABS, jakieś 30 sekund puźniej zaświeca się lampka kontroli trakcji. Po dosłownie chwili skrzynia weszła mi w tryb awaryjny, następnie po kilku kilometrach przestał działać licznik, obrotomierz a wskazówka od temperatury weszła na czerwone pole załączając wiatrak klimatyzacji. W następnej kolejności po kilku minutach przestał działać servotronic(zawiesił się na lekkim kręceniu postojowym). Po dojechaniu do domu próbowałem podpięć się INPĄ, ale nie mogłem połączyć się z ABS/DSC i ze skrzynią biegów( zawsze mogę). Na szczęście błąd zapisał się w silniku (221 CAN-TIMEOUT ASC/DSC). Po wykasowaniu błędu auto wruciło do stanu przed awarią tylko na 10 minut jazdy, później powtórka z rozrywki. Co obstawiacie???

Awatar użytkownika
Sylwek7
Site Admin
Moje auto: 2X Citron + FJR1300

Re: Umarł sterownik DSC?

Post autor: Sylwek7 » 29 maja 2013, o 19:18

Ja bym pomierzył centralę CAN czy cos jej nie wiesza - pomiar w trakcie awarii.

Za duzo awarii jak na raz, sprawdziłbym własnie komunikację
Pijcie wodę a nie piwo - będzie więcej na paliwo ;D

Wysłane z mojej FJR w trakcie jazdy ;)

pablo_k3

Post autor: pablo_k3 » 29 maja 2013, o 20:27

Jak to posprawdzać? Coś mi sie wydaje że to nie na moja głowę ;) Auto ostygło i wszystko działa jak należy, tylko boje się że jutro w czasie jazdy wszystko powróci.

pablo_k3

Post autor: pablo_k3 » 29 maja 2013, o 20:35

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy przypadkiem wszystkie sygnały które lecą do licznika, servotronika i skrzyni nie lecą przypadkiem przez sterownik DSC?

pablo_k3

Post autor: pablo_k3 » 29 maja 2013, o 23:23

Znalazłem na anglojęzycznym forum identyczny problem jak u mnie (dokładnie takie same objawy). Gościu pisze że po wymianie sterownika dsc w bmw x5 wszystko powróciło do normy. Dodam że tak jak u niego wywala mi komunikat, że nie mam światła stopu. Prośba do forumowiczów dobrze znających angielski o przetłumaczenie tych postów , bo może ja coś źle zrozumiałem. podaje linka:

http://www.bimmerfest.com/forums/archiv ... 67839.html

Awatar użytkownika
edibmw7
Moje auto: e38 1999r m62

Post autor: edibmw7 » 19 mar 2016, o 05:11

Odgrzeje kotleta :) mam u siebie ten sam blad, ktos doszedl co on oznacza i co sprawdzic?

maximus1

Post autor: maximus1 » 8 kwie 2018, o 15:19

Odgrzewam jeszcze raz kotleta, u mnie pojawiły się podobne problemy - szczególnie jak jest wilgoć, albo po wpadnięciu w jakąś większą nierówność - mignie kontrolka ABS, czasem zaświecą się trzy kontrolki, ABS, DSC i hamulce. Znika wtedy wspomaganie, czasem skrzynia przechodzi w tryb awaryjny, czasem temperatura idzie na maska, komputer zgłasza problem z czujnikiem poziomu płynu, przestaje działać prędkościomierz i obrotomierz oraz przestaje działać przedni prawy kierunek. Wygląda to na usterkę czysto elektryczną, jakiś luz na przewodach skoro wpadanie w dziury powoduje wystąpienie problemu. Nieraz przez kilka dni nic się nie dzieje. Co ciekawe, nawet jak wszystko chodzi normalnie, to zamknięcie maski powoduje zapalenie się na chwilę trzech wspomnianych kontrolek. Czy któryś z kolegów uporał się z tematem?

ODPOWIEDZ