Skrzynia biegów pare pytań

Od baku do wydechów i dyferencjału
Awatar użytkownika
jarogmur
Moje auto: e38 740iA 99'

Re: Skrzynia biegów pare pytań

Post autor: jarogmur » 26 mar 2018, o 13:17

Słowik pisze:Ja mam zaufany warsztat na Mościskach jak się leci do Izabelina. Olej w skrzyni też mi zmieniali nie tak dawno temu. Oczywiście statycznie bo dynamicznie się bałem, a poza tym jest to kosztowne. Zapłaciłem coś koło 100 zł. Jak będziesz chciał to będą mieli i filtr i olej. Jakby co to mogę wysłać ci namiar ;)
Poproszę o namiar. Z Bemowa będę miał "rzut mokrą beretką"

Wysłane z P9 lite
Pozdrawiam Jaro
ex e39 540i 6b
ex e39 525i
ex e38 735iA
ex e39 540iA

Awatar użytkownika
Karol
Site Admin
Moje auto: E38 740 M60
Kontakt:

Post autor: Karol » 27 mar 2018, o 08:45

Czemu boicie się wymieniać dynamicznie?

Awatar użytkownika
Słowik
Moje auto: E38 2.8 1996

Post autor: Słowik » 27 mar 2018, o 11:06

Też kiedyś myślałem o dynamicznej ale po kilku rozmowach z różnymi osobami mającymi praktyczną wiedzę w temacie odpuściłem. Rozmawiałem nawet z serwisem który to robi na życzenie i gość mówił, że nie poleca bo sporo samochodów po takiej wymianie wróciło do nich na lawecie. Oczywiście jeśli mam takie życzenie to mogą mi zrobić. Koszt 1400 zł z olejem i filtrem :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaxob
Moje auto: 540iA '00

Post autor: Jaxob » 27 mar 2018, o 11:29

Robiłem w styczniu dynamiczną u siebie, koszt 950zł z olejem, filtrem i uszczelką. Przed wymianą prawie 20 minutowa jazda testowa z gościem z warsztatu w celu sprawdzenia działania skrzyni i zakwalifikowania jej do wymiany dynamicznej, w trakcie samej wymiany bieżący podgląd na postęp prac wraz z informacjami co i jak, na koniec zostałem nawet poinformowany o usterkach w innych elementach samochodu niż skrzynia (tak jakbym o nich wcześniej nie wiedział ;D ). Wymianę robiłem w Leszczynach pod Kielcami.

Obecnie już prawie 5 tysięcy najechane od wymiany i brak problemów :thup:

Awatar użytkownika
Słowik

Post autor: Słowik » 27 mar 2018, o 14:04

Każdy robi jak uważa. Ja nie mam zamiaru bawić się w toto lotka i jezdzić potem przez jakiś czas z duszą na ramieniu. Może nic się nie stanie, a może będę musiał remontować skrzynię. Poza tym też chodzi koszta. U ciebie jest taniej, a u mnie krzyknęli 1400 zł. Ja za wymianę statyczną z olejem dałem ok. 300 zł ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Karol
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Karol » 27 mar 2018, o 14:25

Robiłem dwie dynamiczne wymiany i żadnych problemów. Jestem pewny teraz że skrzynia jest sprawna. W silniku też wymieniacie połowę oleju?

Awatar użytkownika
Słowik

Post autor: Słowik » 27 mar 2018, o 15:22

Nie no Karol, nie porównujmy warunków panujących w silniku z tymi w skrzyni. Zupełnie inne temperatury i przeciązenia. Poza tym olej w ASB nie ma kontaktu z paliwem. Inaczej trzeba by go było wymieniać z taką samą częstotliwością jak w silniku. Jeszcze nie dawno nie było urządzeń do dynamicznej wymiany i wymieniało się tylko statycznie, a przy regularnej wymianie jakoś skrzynie nie padały. Czy taki ZF w czasach produkcji E38 zalecał wymieniać olej dynamicznie jak nawet nikt wtedy o tym nie słyszał? Skrzyni tez raczej nie zalecali rozbierać żeby dokonać wymiany całego oleju ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Karol
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Karol » 27 mar 2018, o 15:57

Ja zmieniłem pierwszy raz olej po przebiegu 260tyś km i to też z obawami bo ktoś mówił, że strach bo skrzynia może rozsypać się. Nie wierzę w taki rzeczy, że od oleju rozsypie się skrzynia. ;)

Awatar użytkownika
rorafalki
Moje auto: E38

Post autor: rorafalki » 28 mar 2018, o 09:48

Karol pisze:Ja zmieniłem pierwszy raz olej po przebiegu 260tyś km i to też z obawami bo ktoś mówił, że strach bo skrzynia może rozsypać się. Nie wierzę w taki rzeczy, że od oleju rozsypie się skrzynia. ;)
co prawda to prawda :thup:
ja również pierwszą wymianę miałem przy podobnym przebiegu (oryginalny filtr z 1999r.) - po wymianie skrzynia pracuje znacznie płynniej

PS z dynamiczną wymianą jest podobnie jak z płukankami do silnika - sporo osób zasłyszało, że nagar uszczelnia silnik i po płukance będzie ciekło.
zapraszam do zapoznania się z ofertą i profilem Millers Oils na Facebook
potrzebujesz porady w sprawie doboru oleju? zapraszam na PW

Awatar użytkownika
Słowik

Post autor: Słowik » 28 mar 2018, o 10:06

Rafał, to co napisałem nie jest wiedzą zasłyszaną z internetu. Dzwoniłem po ludziach którzy zajmują się automatycznymi skrzyniami profesjonalnie i 3 na 5 odradziło mi wymianę dynamiczną z uwagi na to, że samochody często wracały do nich na lawetach, Poza tym mówili, że wymiana statyczna jest całkowicie wystarczająca. U mnie też po wymianie statycznej skrzynka chodzi jak nowa. Zrobię jeszcze jedną wymianę i będzie super. ;)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ