Wmiana oleju 5HP24 - na raz czy na dwa?

Od baku do wydechów i dyferencjału
Awatar użytkownika
rorafalki
Moje auto: E38

Re: Wmiana oleju 5HP24 - na raz czy na dwa?

Post autor: rorafalki » 31 paź 2017, o 09:43

zgadza się - ale mało kto zmieniał olej regularnie, nawet w "nowożytnych" czasach ASO się wypina na wymianę oleju w automacie - dlatego warto po kupnie zmienić dynamicznie, by pozbyć się w 100% starego oleju
zapraszam do zapoznania się z ofertą i profilem Millers Oils na Facebook
potrzebujesz porady w sprawie doboru oleju? zapraszam na PW

Awatar użytkownika
winmediacenter
Moje auto: E38 740i M62TUB44

Post autor: winmediacenter » 31 paź 2017, o 10:03

No póki co po kilku miesiącach jest w porządku olej wymieniałem razy 2 statycznie. Następna wymiana wg zaleceń ZF. Skrzynia na razie działa bez zarzutu nawet testowałem soft ALPINy po wymianie ;)

Awatar użytkownika
Supermen
Site Admin
Moje auto: BMW E38 750iL

Post autor: Supermen » 31 paź 2017, o 21:03

Ja bym sobie z chęcią zmienił dynamicznie ale puki co nie mam do tego sprzętu :(

Rorafalki, jestem ciekaw czy Bartos jakoś się ustosunkuje do Twojej opinii o Militec. On jest wielkim zwolennikiem tego preparatu ;)
Chojnickie Muzeum Motoryzacji i Techniki
https://www.facebook.com/Chojnickie-Muz ... 857838311/

Automobilklub Chojnicki
https://www.facebook.com/akchojnicki

Awatar użytkownika
Bartos
Moje auto: E38 730d

Post autor: Bartos » 31 paź 2017, o 21:10

Ustosunkuje się tak (pod filmikiem jest mój komentarz):

Obrazek

Awatar użytkownika
rorafalki

Post autor: rorafalki » 31 paź 2017, o 22:23

Wymianę dynamiczną może zrobić każdy mechanik z głową na karku i podnosnikiem.

Nie chcę nikogo obrażać, ale dodatek jest tyle samo warty co ten filmik. Pomijam, że najskuteczniej na tej "maszynce" sprawdza się szampon H&S. Naprawdę.
Poza tym:
- gdzie jest ciśnienie?
- gdzie jest temperatura startu w różnych warunkach oraz właściwa / robocza
- czas/interwal wymian

Poza tym nie oszukujmy się, ale K2 wyznacznikiem jakości raczej nie jest, choć niektóre produkty w swojej klasie są OK

Awatar użytkownika
Bartos
Moje auto: E38 730d

Post autor: Bartos » 31 paź 2017, o 22:31

Ależ rora.. filmiki tego gościa nie mają być wyznacznikiem, ale tylko zobrazować jak w porównaniu z innymi olejami/dodatkami dane oleje/dodatki zmniejszają tarcie.

Wiadomo, że nie jest to silnik i warunki w nim, ale masz rolkę i pręcik i widzisz, że olej A lepiej chroni niż olej B.

Co do K2, ona nie jest producentem Militeca, sprowadza go z USA (oryginalny Militec) w beczkach i rozlewa pod swoją marką w swoje opakowania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karol
Site Admin
Moje auto: E38 740 M60
Kontakt:

Post autor: Karol » 2 lis 2017, o 09:38

Skrzynia przecież pracuje tak samo w ciężkich warunkach jak silnik, a nawet nie wiem czy w nie cięższych. :)

Awatar użytkownika
rorafalki

Post autor: rorafalki » 2 lis 2017, o 11:46

Karol pisze:Skrzynia przecież pracuje tak samo w ciężkich warunkach jak silnik, a nawet nie wiem czy w nie cięższych. :)
tak, do tego precyzja i czystość - tam nie może być pomyłki
do tego bardzo wysoka temperatura podczas jazdy, a zimą skrajnie niska - stąd olej musi mieć idealne parametry, określone przez producenta

opiszę Wam coś innego: Audi A8 (lata 2003-2010), wersja 3.0tdi oraz 4.2tdi - sporo producentów olejowych twierdzi, że do obu skrzyń idzie ten sam olej. Nic bardziej mylnego. Parametry mają zbliżone (jak większość produktów), jednak na tyle różne i istotne, że nie powinno się zalewać tym samym olejem. Stąd inne numery OEM i specyfikacje.

Awatar użytkownika
Słowik
Moje auto: E38 2.8 1996

Post autor: Słowik » 6 lis 2017, o 15:59

Nie no Panowie, nie mówcie mi, że olej w skrzyni ma tak samo ciężkie warunki pracy jak w silniku :roll:
Jeśli by tak było to trzeba by go było wymieniać co 15 tyś km a nie co 60-100 tyś km. W skrzyni nie występuje takie tarcie jak w silniku i olej nie ma kontaktu z paliwem, nie występuje proces spalania itd. więc nie ma co porównywać. Dla mnie takie testy Militeca ja te w filmikach są bez sensu bo środek ten potrzebuje czasu i temperatury na to żeby związać się z metalem i wniknąć w jego strukturę, a nie jest dodatkiem do oleju który ma poprawić jego właściwości. To jest modyfikator metalu i o tym trzeba pamietać. A tu ktoś polał powierzchnię metalu Militec i co? Oczekiwał, że metal nie ulegnie degradacji? Co za bzdura :roll:
Ja z doświadczenia wiem, że Militec na prawdę działa. Zalewałem go już w 2 automatach i w każdym po zalaniu była bardzo zauważalna różnica w płynności pracy. Myślę, że Bartos też to potwierdzi. ;)
Zalałem również MIliteca do wspomagania i również jest zauważalna różnica. Układ kierowniczy działa dużo płynniej tak jakby było lepsze ciśnienie w układzie. Chociaż siła wspomagania się nie zmienia ;)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ