Straszne parowanie szyb

Tapicerka, wyposażenie
zuzek8
Moje auto: BMW E39

Straszne parowanie szyb

Post autor: zuzek8 » 30 gru 2018, o 19:04

Dzień dobry,
Mam straszny problem z parowaniem szyb w E39. Dzieje się tak niezależnie czy klima jest włączona czy nie. Szyby przestają parować gdy WŁĄCZONY jest obieg wewnętrzny. Co sprawdziłem: brak wody w aucie tzn pod dywanikami, nie widać aby przeciekała nagrzewnica, nie mam również szyberdachu. Filtry kabinowe wymieniłem na nowe ale chyba nie są węglowe tylko zwykłe. Próbowałem wygrzać auto czyli nawiew i temperatura na maxa i tak przez godzine auto chodziło. Odpływy od skraplacza klimatyzacji drożne. W tym momencie autem nie da się bezpiecznie poruszać. Błagam pomóżcie bo ja już niestety ale rozłożyłem ręce.

Awatar użytkownika
Bartos
Moje auto: E38 730d

Re: Straszne parowanie szyb

Post autor: Bartos » 1 sty 2019, o 22:56

A podszybie? szyba dołem szczelna? musi gdzieś dostawać się woda i parować. Kanały odpływowe pod maską drożne?
Obrazek

zuzek8
Moje auto: BMW E39

Post autor: zuzek8 » 2 sty 2019, o 13:11

Postaram się to sprawdzić ponieważ szyba była nie dawno wymieniana, tylko nie mam pewności czy parowanie było przed wymianą czy po. Wiesz może dlaczego nie paruje na obiegu wewnętrznym?

Awatar użytkownika
Bartos
Moje auto: E38 730d

Post autor: Bartos » 2 sty 2019, o 15:38

Mogę się domyślać że gdzieś koło wlotów pod maską do wnętrza stoi woda i na obiegu zew zasysa wilgoć, a na wewnętrznym klapy są zamknięte i masz spokój.
Zwykle na obiegu wew. jak masz wilgoć w środku to paruje, tutaj widocznie ciągnie wilgoć z zewnątrz. Może jakieś odpływy przy szybie są zaklejone.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michal.Orzel
Moje auto: BMW

Post autor: Michal.Orzel » 3 sty 2019, o 23:01

Masz nieszczelne boczki w drzwiach , na bank. To przypadłosc kazdej E39 wiec i Twoja nie bedzie wyjatkiem. Musisz zdjac boczki i jeszcze raz wkleic czarne wygłuszenia, woda Ci tam wpada do auta, jak bedzie bardziej deszczowa pogoda to poczujesz na podłodze, poki co jest tam bardzo gruba gabka na podlodze ktora to chlonie. Wiem co mowie bo przerabialem to samo. Podkleisz od nowa i problem zniknie.

ODPOWIEDZ