[e38] 4.4 brak termostatu, przegrzewanie

Od baku do wydechów i dyferencjału
tomalsen
Moje auto: E39 530d Touring '03

[e38] 4.4 brak termostatu, przegrzewanie

Post autor: tomalsen » 14 cze 2019, o 12:11

Zakupiłem poliftową e38 z silnikiem 4.4 i przez pewien czas jeździłem bez żadnych problemów, bez katowania, normalna jazda. Teraz auto zaczęło mi się przegrzewać, wskazówka wychodzi ponad pion, a na 7 teście pokazuje prawie 120 stopni C. Podejrzenie padło na termostat, jednak po odstawieniu do mechanika, okazało się, że termostat ktoś już wcześniej wymontował. Fachowiec stwierdził, że to prawdopodobnie uszczelka pod głowicą, bo jest duże ciśnienie w układzie. Robiłem w garażu test CO2, ale nic nie wykazał. Czy mechanik może mieć rację? Auto nie dymi, odpala od strzała, trzyma równo obroty, za to brak jest strumienia w zbiorniczku i jest słabe ogrzewanie, co może być spowodowane uszkodzeniem pompy, jednak mechanior twierdzi, bez wymontowywania, że z pompą jest wszystko ok. Proszę was o pomoc, bo nie chciałbym popadać w niepotrzebne koszty, zastanawia mnie tylko ten brak termostatu, fachowiec twierdzi, że ktoś chciał ukryć zaczynające się problemy z uszczelką.

Awatar użytkownika
Supermen
Site Admin
Moje auto: BMW E38 750iL

Re: [e38] 4.4 brak termostatu, przegrzewanie

Post autor: Supermen » 14 cze 2019, o 22:04

Przede wszystkim warto zrobić test na szczelność układu chłodzenia (jest do tego specjalne urządzenie). Spotkałem się z tym, że układ chłodzenia był nieszczelny (góra chłodnicy) i zapowietrzał się co w ostateczności doprowadziło do uszkodzenia głowicy i bloku.
Test CO2 czasami należy przeprowadzać dłużej. Do pompy wody należałoby zajrzeć. Jeżeli nie ma strumienia nawet po dodaniu gazu to coś tu jest nie tak.
Chojnickie Muzeum Motoryzacji i Techniki
https://www.facebook.com/Chojnickie-Muz ... 857838311/

Automobilklub Chojnicki
https://www.facebook.com/akchojnicki

Awatar użytkownika
brobmw
Moje auto: e39 540iA 2003r.

Re: [e38] 4.4 brak termostatu, przegrzewanie

Post autor: brobmw » 18 cze 2019, o 18:43

Brak termostatu może powodować brak przelewu do zbiorniczka(brak strumienia).

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ