e38 Rolety boczne lift i polift

Tapicerka, wyposażenie

e38 Rolety boczne lift i polift

Postprzez janus » 29 lis 2016, o 22:13

Witam
Jednego upgradu auta nie skończyłem a już się przymierzam do kolejnego. Chcę dołożyć rolety boczne i nawet udało mi się w dobrej cenie w dobrym stanie kupić cały komplet rolety wszystkie możliwe śrubki haczyki, listewki itp oraz boczki, szkopuł w tym, że rolety są z auta przedliftowego a ja mam polifta. Zestaw na aucie wyglądał tak
Obrazek
Obrazek
1)Z tego co czytałem to podobno przedlift i polift boczki nie pasują czy to prawda?
2)Czy ktoś z was próbował połączyć przedlifta i polifta aby to ładnie wyglądało i wszystko pasowało?
3)Jeśli chodzi o boczki to ja mam w skórze a te co kupiłem są zwykłe, czy da się jakoś tą górną część odciąć i przełożyć do mojego poliftowego boczka (ogólnie to myślałem że one są jakoś łączone ale patrząc na ten poliftowy to wygląda on jako jedna całość i coś mi się wydaje, że nie da się)?
4)Czy jak bym dostał gdzieś poliftowe boczki to te rolety bez problemu zamontuje czy mocowanie jest jakieś inne?
5)Może lepiej sprzedać ten zestaw i szukać jednak poliftowego zestawu?

Będę wdzięczny za wasze opinie
janus

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: 728 2000r

Re: e38 Rolety boczne lift i polift

Postprzez Bartos » 29 lis 2016, o 22:44

Ale nie rozumiem co chcesz od tego zestawu, rolety są poliftowe, tzn te nowsze, bo na początku były trójkąciki z dwoma wzmocnieniami i haczykiem w roletce.
Ja mam takie same rolety.

Boczek nie wygląda na inny niż polift. Wyciągaj szmatę z boczka i załóż swoja skórę i będzie chyba OK, bo górnej części boczka niestety nie zdemontujesz.

PS ramek wewnętrznych wokół szyb nie musisz zmieniać jak masz swoje stare ładne, wystarczy je trochę odchylić i od wewnątrz masz znaki w którym miejscu wyciąć otwór na haczyk, ja tak robiłem u siebie.
Obrazek
Bartos

Moje auto: E38 730d

Postprzez janus » 29 lis 2016, o 23:16

No to mnie zdziwiłeś bo auto było przedliftowe styczeń 98 więc powinno być przedliftowe, jak tak to super, co do demontażu skóry to nie wiedziałem że jest to możliwe, rozumię, że z demontażem poduszki też większych problemów nie ma
janus

Postprzez Bartos » 29 lis 2016, o 23:24

Poduszka zostaje w drzwiach, a ty ściągasz tylko boczek. Skórę wątło się przekłada, ja u siebie przekładałem schowki, popielniczki, osłonę głośnika i skórę, bo moje były ładniejsze. Oczywiście zamiast samej skóry możesz przełożyć całą rączkę ze skórą
Obrazek
Bartos

Postprzez janus » 29 lis 2016, o 23:32

Właśnie przyjrzałem się boczkowi i widać że jest na jakieś plastikowe śruby więc pewnie jak się to odkręci to łatwiej to odejdzie. Kurde szkoda, że jest tak zimno bo już bym się brał za demontaż, trzeba będzie troszkę poczekać albo nagrzać w garażu :-)
janus

Postprzez Bartos » 29 lis 2016, o 23:43

Lepiej rób to w cieple bo te śrubki plastikowe lubią się ułamać.
Obrazek
Bartos

Postprzez janus » 29 lis 2016, o 23:47

No zobaczymy, może trzeba będzie się wstrzymać i jeszcze poszukać szyb atermicznych i rolety tylnej :-) Wtedy w pakiecie wszystko założę :-)
janus

Postprzez janus » 2 gru 2016, o 12:06

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie montażu rolet, sugeruję się schematem
[url] http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts ... 1168150956 [url]
Wszystko się zgadza, mój zestaw zawiera to co na zdjęciu
Obrazek
te elementy wiem gdzie idą więc nie ma problemu, jednak są jeszcze jakieś plastikowe dwa elementy tj
Obrazek
Podpowie ktoś gdzie się je mocuje, bo widzę że są tam nity więc do czegoś to trzeba przymocować. Może ktoś z was ma zdjęcie drzwi (wnętrze) z roletami to bym sobie zobaczył, gdzie to wpasować.
Ostatnio edytowano 9 gru 2016, o 21:44 przez janus, łącznie edytowano 1 raz
janus

Postprzez sylwekk » 2 gru 2016, o 12:38

Te elementy z dolnego obrazka jakiś imbecyl wyrwał z boczka pod rolety..... :faint:
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Postprzez janus » 2 gru 2016, o 15:31

sylwekk napisał(a):Te elementy z dolnego obrazka jakiś imbecyl wyrwał z boczka pod rolety..... :faint:

Teraz jak się przyjrzałem odpowiedniemu boczkowi widzę, że jest dziura, gdzie to będzie pasować, na całe szczęście boczek nie jest uszkodzony i bez problemu to przynituję.
Mam jeszcze jedno pytanie na tym zdjęciu co są te dwa plastikowe elementy jest również 6 wkrętów, czy one też będą potrzebne do montażu, bo pozostała część wkrętów jest przyporządkowana do pozostałych elementów ale 6 wkrętów zostało i się zastanawiam czy one czasem nie są od paneli z przednich drzwi(bo je też dostałem w cenie kompletu).
janus

Następna strona

Powrót do Wnętrze