"prosty i szybki " Swap foteli

Tapicerka, wyposażenie

"prosty i szybki " Swap foteli

Postprzez Mr.Jones » 17 gru 2011, o 22:47

Witam ,zakładam nowy wątek poniewaz nie znam jeszcze dokładnie zasad panujących na forum i nie wiem czy powinienem dokleić się z pytaniem do podobnego wątku ale z nieco innym problemem czy nie zasmiecać go ,nie zmieniac tematu i ząłozyc nowy
Jak znam zycie to Admin mnie upomni i przeniesie wątek w odpowiedznie miejsce w razie potrzeby :) ,,sorki wybaczcie nowemu :oops:

chce zmienic fotele ale nie mam ani czasu ani chęci ani wiedzy żeby sie grzebac z elektryką i przerobkami instalacji tak jak nieco ambitniejsi koledzy z forum...
mam pytanko jak to jest ze zwykłą przekladką foteli przednich w e38 po lifcie

mam zwykłe skórzane ,elektryka, + podgrzewanie +pamiec,wersja europa wygladaja tak
http://moto.allegro.pl/bmw-e38-fotele-k ... 88322.html

a chciałbym wsadzic troche lepsze za łamaniem i pompowaniem dodatkowo czyli takie
http://moto.allegro.pl/siedzenia-fotele ... 53330.html

zastanawiam sie czy wszystko bedzie normalnie pasowac czy trzeba cos grzebac i przerabiac,
,te drugie fotele ponoc maja ciut głębsze siedzisko i sa troche wygodniejsze,,czy orientujecie sie czy poza "fajniejszym" wyglądem faktycznie są wygodniejsze ?
,,,a dodatkowo na koniec chciałbym zmienic samo poszycie foteli jesli swap miałby sie udac bo moje skóry sa w lepszym stanie..
z gory dziekuje za informacje :bow:
pozdro
Ostatnio edytowano 18 gru 2011, o 00:35 przez Mr.Jones, łącznie edytowano 2 razy
Mr.Jones
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: 730D 2001

Re: "prosty i szybki " Swap foteli

Postprzez Byczus » 17 gru 2011, o 23:02

Witaj.
Niestety obydwa linki nie działają.
Myślę, że nie powinno być problemu, osobiście właśnie zakończyłem walkę z fotelami elektrycznymi, grzanymi, pompowanymi, łamanymi z e38 do swojej e39 - gdzie wcześniej miałem zwykłe stołki z grzaniem i pompowaniem.
Sam też nie miałem wiedzy jak to zrobić (u mnie dodatkowo były inne kostki) i oddałem do elektryka samochodowego. Dzień roboty w sumie i auto gotowe, zapłaciłem 280zł. Poszło sprawnie, ponieważ miałem kostki z tej e38 z której mam teraz fotele.
Te co obecnie mam to sport-size i po jednym dniu mogę już stwierdzić, że są o niebo wygodniejsze, a zależało mi głównie właśnie na wyciąganych pod-udziach. :)
Jest E39 530dA Touring 2001r.
Obrazek
Jest E32 730i V8 manual 1992r.
Obrazek
Obrazek
Była E34 525i Sedan 1991r.
Byczus

Moje auto: E39 530dAT, E32 730i

Postprzez Mr.Jones » 18 gru 2011, o 00:32

kurcze no przed chwilą działały http://moto.allegro.pl/bmw-e38-fotele-k ... 88322.html
ten drugi http://moto.allegro.pl/siedzenia-fotele ... 53330.html
zobaczymy teraz,,a w miedzy czasie sie dowiedziałem ze te fotele roznią sie troche oparcie ,i nie wiem czy samo łamanie i mozliwość "spuszczenia " powietrza w oparciu polepszy mi komfort... chyba trzeba bedzie szukac czegos innego a to albo jest w strasznym stanie albo pojawiaja sie inne problemy...

aha i czy te fotele przedliftowe i poliftowe sa takie same ???
Mr.Jones
Site Admin

Postprzez sylwekk » 18 gru 2011, o 10:14

Jeśli nie chcesz się bawić w przeróbki, to musisz znaleźć fotele z pasującymi wtyczkami i od europejczyka. Wtyczki po lifcie są inne niż przedliftowe i bez przeróbek nie da się tego połączyć. Pompowane lędźwie to fajna opcja, tak samo jak łamanie oparcia czy wysuwanie podudzia ;)
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Postprzez Sylwek7 » 18 gru 2011, o 11:55

I w E38 i w E39 mam łamane komforty i polecam :) Własnie takie jak chcesz kupić.

W innej E39 co ja miałem krótko fotele były nie łamane i nie pompowane i jak dla mnie sa słabe. Plecy mnie bolały, tak wiec polecam tę przekładkę, a i kabli nie ma za wiele więc można pokusic się o przekładkę przewodów.

Będziesz zadowolony!
Pijcie wodę a nie piwo - będzie więcej na paliwo ;D

Wysłane z mojej FJR w trakcie jazdy ;)
Sylwek7
Site Admin

Moje auto: 2X Citron + FJR1300

Postprzez Mr.Jones » 18 gru 2011, o 12:41

no to z tego co mówicie jak mam elektryke grzanie i pamięc to powinno sie obejsc bez przeróbek instalacji,bo dojdzie w sumie tylko pompowanie i łamanie ,reszta opcji jest ta sama,te fotele z 2 linka chyba tez sa poliftowe wiec powinno pasić,,tylko czy kostki do foteli za łamaniem i pompowaniem sa takie same jak bez ??
, powiedzcie jak pamięc ustawien ogarnie 2 nowe ustawienia (lamanie i pompowanie) ,trzeba zmieniac moduł dodatkowo czy na tym bedzie dzialać ?,,
no chyba ze bedzie działać oprócz tych dwóch dodatków...

serdeczne dzieki za pomoc
Mr.Jones
Site Admin

Postprzez sylwekk » 18 gru 2011, o 12:56

Jeśli kostki pasują, to z pamięciami nie będzi problemu. Pompowanie nie jest zapamiętywane.
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Postprzez cursor » 18 gru 2011, o 18:38

Jeśli fotele będą z anglika to nie będzie działać pamięć w fotelu kierowcy(prawdopodobnie będzie działać w fotelu pasażera).

Musisz szukać foteli poliftowych i z europejczyka jak już koledzy wspomnieli.
W kwestii przedlift i polift łatwo dopytać, wystarczy dowiedzieć się czy wtyczka w fotelu jest czarna czy żółta. Żółta była w fotelu jaki ty potrzebujesz czyli z wersji po liftingu.

Komfortsitz które chcesz kupić są zdecydowanie wygodniejsze niż zwykły fotel który masz u siebie. Jak chcesz fotele z lepszym trzymaniem bocznym to warto zainteresować się fotelami Kontursitz. Też mają łamane oparcie, ale siedzi się w nich nieco ciaśniej, dodatkowo mają wysuwane podparcie podudzia, czego komfort nie ma.

Różnicę na pewno odczujesz na plus, nie bez powodu te fotele były droższe
cursor

Moje auto: opel :D

Postprzez Mr.Jones » 18 gru 2011, o 19:49

No to juz chyba wszystko kumam,szukam zatem komfortów.
Podczas przegladania ogłoszen naszło mnie troche na te masaże ale to troche wiecej kombinacji by bylo, bo modół i panel trzeba zmienic,,pozatym jakos tak uzytkownicy nie wychwalają specjalnie tej opcji,uzywał tego ktoś z was ?
a tak dla formalności kontursitze to te ?
http://moto.allegro.pl/fotele-kanapa-sp ... 84847.html

aha no i ostatnia sprawa ,poszycie foteli jest takie samo ? bo planuje moje skóry naciagnąć na nowe fotele...
dzieki i pozdro
Mr.Jones
Site Admin

Postprzez Sylwek7 » 18 gru 2011, o 22:44

Fotele angolskie....
Pijcie wodę a nie piwo - będzie więcej na paliwo ;D

Wysłane z mojej FJR w trakcie jazdy ;)
Sylwek7
Site Admin