Dystanse do felg

Od kierownicy i półosi do kół

Dystanse do felg

Postprzez Damias » 29 kwi 2011, o 12:13

Przymierzam się do zamontowania u siebie dystansów aby wypuścić troche felgi na zewnątrz. Felgi mam z e65 i ich ET24 powoduje że są za bardzo schowane. Wstępny wybór padł na dystanse przelotowe z centrowaniem grubości 15mm. I teraz pytanie do tych co mają jakieś doświadczenia w tej materii :) Czy ktoś zna jakąś firmę godną polecenia lub ma jakieś cenne uwagi na ten temat?

Namierzyłem dwie ofery:
http://profelgi.pl/dystanse-przelotowe- ... -p-48.html
http://srubydofelg.pl/dystanse/dystanse ... d_207.html

Czy ktoś może zna te sklepy?
Damias
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (1)
Moje auto: A8 D3 4.2

Re: Dystanse do felg

Postprzez grabol » 29 kwi 2011, o 16:30

Miałem dystanse na każdej beemce od 5mm do 30mm i zawsze chyba bezfirmowki. Nic nigdy nie pekalo itp..
Mam troszkę rożnych rozmiarów dystansow ze srubami także możesz wpaść i przymierzyć sobie rożne rozmiary ;)
grabol

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: e10 2002ti e39 e53

Postprzez ceniek 318i » 29 kwi 2011, o 20:35

Ja mam 20 mm jak cos dam przymierzyć ;)
:cool:
TurboDieselSporwagon :D :D :D
ceniek 318i

Moje auto: e39 525TDS Touring

Postprzez G_7 » 30 kwi 2011, o 08:37

Jezeli chodzi o sprzedawce to moge polecic z czystym sumieniem http://cgi.ebay.co.uk/Eibach-30mm-Alloy ... 5999wt_906 Mysle, jednak, ze nawet dobry tokarz jest w stanie zrobic dobrze takie dystanse, lub mozna smialo poszukac cos tanszego.Wybor jest duzy, a jakosc wykonania praktycznie sie nie rozni, wiec kieruj sie rowniez cena. Wazne aby to bylo wykonane z alu PA6, aby dystans byl razem z pierscieniem centrujacym i oczywiscie dluzsze i mocniejsze sruby do tego. Filozofi z tym nie ma, jezeli felgi sa dobre nic sie dziac nie bedzie. Przed zalozeniem dobrze wyczyscic piasty i cieszyc sie z jazdy
G_7

Moje auto: ...

Postprzez radoshb » 1 maja 2011, o 19:11

No to ja doloze troche rozsadku... ;) dystanse zmieniaja odsadzenie felgi od osi, a co za tym idzie zwiekszaja obciazenie piasty!! Dla dystansow w aucie do jazdy codziennej mowie stanowcze NIE!! Wiem, że auta uzywasz do jazdy codziennej oraz dolatania w trasy! Moim zdaniem to morderstwo dla lozysk oraz osi. Zwlaszcza w tak ciezkim aucie jak Siedem! W efekcie koncowym taniej jest zmienic felgi. :)
radoshb

Moje auto: E39 530d 00'

Postprzez 7ka » 1 maja 2011, o 20:30

radoshb napisał(a):No to ja doloze troche rozsadku... ;) dystanse zmieniaja odsadzenie felgi od osi, a co za tym idzie zwiekszaja obciazenie piasty!! Dla dystansow w aucie do jazdy codziennej mowie stanowcze NIE!! Wiem, że auta uzywasz do jazdy codziennej oraz dolatania w trasy! Moim zdaniem to morderstwo dla lozysk oraz osi. Zwlaszcza w tak ciezkim aucie jak Siedem! W efekcie koncowym taniej jest zmienic felgi. :)

W 100 % się zgadzam!!

Mam dość nieciekawe przygody od łożyska Po odkręcanie szpilek ... Moja przygoda z dystansami to lata 2003-2007 pròbiwałem Allegro - lipa, drgania, Po jakimś czasie zdjąłem koło używając palcy... À Po oględzinach zauważyłem pęknięcia na pierscieniu centrującym, szkoda że nie pokazałem wam tego na spocie bo mam je do dzisiaj w garażu.
Potem kupiłem przykręcane h&r i było cacy... Ale dziwne à może niefart.. Po 2000km łożysko... À potem Most ... Przypadek?

Felga ktòra ma et24 Po dodaniu 1cm et zmienia się na et 14 Ale to wcale nie to samo Co felga z et14 ...

Powiem tak Auto waży 2t ... Siła z jaką pracuje felga jest potężna à dodajmy do tego "podkładke" pomiędzy Felge à piaste... Być może tworze jakieś teorie Ale ja wolenie rYzykować ;)

rozmawiałem z Grbolem dystnse ktòre posiada były wyważane na aucie i jest ok.. Tylko czy Po każdej zmianie Koła trzeba to powtarzać?? /:

druga sprawa to cena za 2 szt h&r - ok 100 Euro - 400zł dodaj tą sume do tych felg i wyważenie co jakiś czas... ;)

wiecie ja ogòlnie lubię narzekać ;D
7ka

Moje auto: hm...

Postprzez G_7 » 2 maja 2011, o 04:28

7ka napisał(a):wiecie ja ogòlnie lubię narzekać ;D

A tam zaraz lubisz narzekac ;D Poprostu wyraziles swoja opinie oparta na przygodzie jaka Cie spotkala. Jezeli chodzi o mnie to jezdzilem 2 lata na dystansach (niedawno zmienilem felgi i juz mi nie byly potrzebne) i zrobilem naprawde kupe kilometrow i nic sie nie dzialo i sie nie dzieje. Nigdy nie robilem im zadnego wywazania i pierwszy raz o czyms takim slysze. Krzychu zgodze sie z Toba, ze siudema jest ciezka i sa spore obciazenia na kola, ale jezeli dystanse sa wykonane z alu nie wystepuje takie przeciazenie jak w przypadku metalowych. Bardzo istotny jest material i wykonanie, a z tym juz obecnie nie ma takiego problemu jak kiedys. Owszem zdarzaja sie partacze, lub wadliwy material, ale tego nie da sie uniknac niestety.Prawda jest rowniez, ze takie miejsca jak alledrogo myslac o takich rzeczach nalezy omijac szerokim lukiem.Trzeba niestety troche zainwestowac, ale z wyobraznia. Patrzac chociazby na drifterow, oni stosuja duzo szersze dystanse, a stosunek mocy i obciazenia kol w driftowozach jest nieporownywalny do 7er. Mamy tu w irlandzkim klubie goscia, ktory zna sie na tym jak malo kto, swietnie umie przeliczac i dostosowywac rozne gadzety i sam stosuje dystanse, a zaopatruje sie u PUZa. No to sie rozpisalem ;D
G_7

Moje auto: ...

Postprzez GERMAN750 » 2 maja 2011, o 11:04

Ja tez jezdziłem na dystansach w różnych autach czy to 7er czy to 5er w zależności od projektu auta wizji itd

nigdy mi się nic nie stało a ja aut nie oszczędzam wykorzystuje zawsze ich moc i potencjał bo do tego służyć maja,a kilometrów dużo trzaskam bo minimum 150-200 dziennie i nigdy ale to nigdy nic mi się nie stało.. tylko jak już mówiłem trzeba kupić dobre sprawdzone..
GERMAN750
Site Admin

Moje auto: E38 740i & A8 D3

Postprzez radoshb » 2 maja 2011, o 20:52

tu nie chodzi o ciezar materialu z jakiego zrobiono owe dystanse a o nadmierne obciazenie osi i lozysk przez wydluzenie/odsuniecie osi nacisku od zaprojektowanej. sprubujcie utrzymac 10 kg na ramieniu 5cm. kazdy da rade. Potem powtorzcie probe na 15cm ramieniu . nie bedzie latwo. Sily choc skirowane odwrotnie wektorem dzialaja tak samo na os waszego auta. ;)
radoshb

Moje auto: E39 530d 00'

Postprzez sylwekk » 2 maja 2011, o 21:32

Radosz, 100% racji z jednym zastrzeżeniem - Damian ma teraz felgi od e65 i ET24. Redukcja tego ET o 10mm spowoduje, że ET zrówna się z tym, jakie mam teraz na TaDeuSzu (a moje felgi są rozmiarem jak najbardziej dedykowanym dla e38). Szerokość moich i Damiana felg jest taka sama (8"). Zatem obciążenia pozostaną na poziomie jak najbardziej akceptowalnym przez piastę. Wróćmy zatem do sedna tematu - czy wskazane przez Damiana linki zawierają produkty godne uwagi?
ex TaDeuSz ;)
Obrazek
sylwekk
Site Admin

Blog: Wyświetl wpis (3)
Moje auto: 740D '01

Następna strona

Powrót do Zawieszenie / podwozie