Problem odbijaniem kierownicy E38

Od kierownicy i półosi do kół

Re: Problem odbijaniem kierownicy E38

Postprzez winmediacenter » 2 gru 2016, o 09:51

Chyba tak będzie. Tulejka poluzowana może delikatnie lepiej albo placebo... Jeszcze spróbuję wykręcić całkiem śrubę od regulacji luzu i zobaczyć efekt. (Na postoju oczywiście :P)
winmediacenter

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: E38 740i M62TUB44

Postprzez winmediacenter » 16 gru 2016, o 09:21

Wczoraj wziąłem się zawzięcie za robotę.

W pierwszej kolejności odkręciłem wąs z tulejką. Chodzi bardzo ciężko. Ledwo obracam ją kluczem ze śrubą wkręconą w środek. To na pewno miało swój wkład w ww. objawy.

Następnie żeby wyeliminować łożyska amorków i ewentualnie sworznie odłączyłem drążek również od wąsa przekładni. Poruszałem drążkiem na boki - auto przodem w powietrzu. Chodzi bardzo lekko. Bez najmniejszego oporu.

Więc postanowiłem odkręcić krzyżak od kolumny na górze i sprawdzić opór jaki stawia wałek idący od kiery przez grodź do przekładni. Kręcąc kierownicą praktycznie zerowy opór.

No i na koniec poluzowałem śrubę od kasowania luzu przekładni kierowniczej. Delikatnie z wyczuciem żeby rozluźnić wałek wewnątrz.
Ręką bardzo ciężko obrócić wałek od strony krzyżaka ale z użyciem siły da się to zrobić - NAWET NA ODPALONYM AUCIE JEST ZERO RÓZNICY. (Dla porównania pojechaliśmy do znajomego sprawdzić jak sprawa wygląda na innych przekładniach - DUŻO LŻEJ PRAKTYCZNIE BEZ UŻYCIA ŻADNEGO PRZEŁOŻENIA obracałem ręką wałek przekładni od strony krzyżaka. Więc wygląda że sprawa się rozwiązała - WINNA PRZEKŁADNIA.

Jak ją już zdemontuje to przy okazji wymienię tulejkę od wąsa z prawej storny auta. Rozbiorę i sprawdzę co może być uszkodzone.
Czy to możliwe że łożysko się przytarło?

Dam znać jak pacjent będzie po zabiegu.
winmediacenter

Postprzez krzywy » 16 gru 2016, o 22:56

mówiłem/pisałem ;D
krzywy

Moje auto: 750il

Postprzez Michal.Orzel » 17 gru 2016, o 11:34

krzywy napisał(a):mówiłem/pisałem ;D
Fakty po faktach
Jakieś 3-4 posty po mnie. Ale BRAWO TY :thup: :thup: :thup: :thup: :thup: :thup: :thup: :thup:
Michal.Orzel

Moje auto: BMW

Postprzez winmediacenter » 19 gru 2016, o 14:19

Rozbierał ktoś z was przekładnię i czy ewentualnie spotkał się z problemem ciężkiej pracy wałka?
winmediacenter

Poprzednia strona

Powrót do Zawieszenie / podwozie