Wtyczka napinacza pasa - naprawa.

Wtyczka napinacza pasa - naprawa.

Postprzez Michal.Orzel » 21 lut 2015, o 16:40

Pewnie nie mnie pierwszego spotkała niemiła historyjka z notorycznym zapalaniem się poduszki od napinacza pasa kierowcy.
Problem leży we wtyczce napinacza. Dla tych co jeszcze to nie spotkało - chodzi o wtyczkę która podaje napiecie do naboju który ściąga pas podczas wywalenia poduchy.

Wtyczka jest słabo wykonana, do tego piny w niej które nachodzą na bolce w napinaczu mają z nimi styk tylko na 2 powierzchniach z 4 lub na 1 z 4. Zależy od farta i umiejętności w jej zakładaniu gdyż jest naprawdę marnie wykonana.

Potrzebne nam będą:
- Kabelki do głośniczka komputerowego razem z wtyczką to płyty głównej (chodzi o głośniczek ze starej obudowy kompa, tzw. beeper)
- Koszulka termokurczliwa ok 10cm
- Torx do odkrecenia śrub fotela
- ok 30 min czasu

Odkrecamy 4 śruby fotela, kładziemy fotel na plecach opierajac go o tylną kanapę. Ściągamy starą wtyczkę z napinacza, z wtyczki od kabelków głośniczka ze starego komputera wyjmujemy kabelki z pinami (rozbrajamy wtyczkę). Na wyciągnięte piny nakładamy cienki termokurcz tak aby zabezpieczyl nam metalowe piny na wypadek zwarcia miedzy sobą.

Kiedy już mamy na pinach od głośniczka izolację elegancko nakładamy je na bolce w gnieździe napinacza. (Pasują idealnie, wchodzą ciasno i pewnie ;) ;) )

Następnie końce przewodów łączymy ze sobą, te od starej wtyczki i te od nowych pinów. Połączenie zabezpieczamy , kasujemy błąd i cieszymy się !! z pewnego połączenia które już nie będzie świrować i wywalać błędu.

Obrazek

Ja niestety nie znalazłem w swojej stercie rupieci pojedyńczych wtyczek z przewodzikiem, ale jeśli ktoś takie znajdzie :) to ułatwia sprawę bo odchodzi wtedy zabezpieczanie wyjetego pinu termokurczem.
Michal.Orzel

Blog: Wyświetl wpis (0)
Moje auto: BMW

Re: Wtyczka napinacza pasa - naprawa.

Postprzez grabol » 21 lut 2015, o 18:05

Często problem "napinaczy ;D " mozna rozwiązać poprzez delikatne ściśnięcie damskich pinów.
grabol

Moje auto: e10 2002ti e39 e53

Postprzez Michal.Orzel » 21 lut 2015, o 18:11

Na 5 miesięcy owszem, pomogło...
Michal.Orzel

Postprzez brobmw » 22 lut 2015, o 09:12

Można też zlutować to połączenie i mamy po problemie.
brobmw

Moje auto: e39 540iA 2003r.

Postprzez Michal.Orzel » 22 lut 2015, o 10:32

Lutowałeś już to ? pokaż fotkę. Ewentualnie jakiś manual zapodaj jak to polutować. Z góry dzięki. Chyba to nie tylko czysto teoretyczny pomysł nie?
Michal.Orzel

Postprzez Michal.Orzel » 26 lip 2015, o 07:34

Działa od lutego bez żadnego problemu :)
Michal.Orzel

Powrót do Zrób to sam